אל תפלו ברשת: איזה סוגי רשתות לחלונות יש ואיך לבחור?

רשתות לחלונות

מהי רשת לחלונות? ולמה צריך את זה בכלל?

רשתות לחלונות מהוות מוצר חובה בכל בית, בעיקר כשהקיץ הישראלי מגיע ואיתו גם היתושים ושאר המזיקים. הרשתות מספקות פתרון אידאלי ומקנות מעטפת הגנה יעילה מפני מעופפים.

אך אם פעם היה סוג אחיד שכולם התקינו, כיום ישנה קשת רחבה של סוגי רשתות לחלונות. אז איזה סוגי רשתות לחלונות יש? ועל פי מה בוחרים את הסוג המתאים ביותר? המאמר הבא יסביר את כל מה שצריך לדעת לפני שרוכשים רשתות לחלונות.

סוגי רשתות לחלונות – רגילה, אמריקאית או גרמנית?

כאמור, כיום ניתן למצוא בשוק מספר סוגי רשתות לחלונות, ביניהם בולטים שלושת הסוגים הבאים:

  • רשת שקופה רגילה – הרשת הסטנדרטית מיוצרת בסין, עשויה מאלומיניום ומגיעה בגווני לבן או אפור, והיא בעלת מראה בולט יחסית. מדובר ברשת הנפוצה ביותר בארץ. יתרונותיה הם במחיר הזול יחסית, ברמת העמידות המספקת, ובפשטות ההתקנה והשליפה. החיסרון הבולט הוא הנטייה להיקרע במגע מתמשך, ולכן מדובר ברשת פחות מומלצת עבור בתים עם ילדים.
  • רשת שקופה אמריקאית – רשת מעט יותר מתקדמת ובעלת מידת שקיפות גבוהה יותר. רשתות אמריקאיות עשויות מפיברגלס איכותי וחזק ומגיעות בגוון שחור. סוג רשת זה צבר פופולאריות ניכרת בשנים האחרונות, שכן היא מחד חזקה ועמידה ומאידך שקיפות יותר ביחס לרשת הרגילה. מדובר בסוג המומלץ ביותר מבין שאר סוגי הרשתות לחלונות.
  • רשת שקופה גרמנית – רשת עשויה פולואסטר עם סיבי פחמן, בעלת מידת שקיפות מיטבית, ומגיעה בגוון שחור. הרשת הגרמנית נחשבת ואיכותית והמוצלחת ביותר, עם שקיפות מקסימלית, חוזק ועמידות גבוהה, יכולת חדירה אוויר גבוהה במיוחד והגנה מפני קרני UV. עם זאת, המחיר יהיה בהתאם, ובשל כך היא פחות נפוצה בשוק.

סיווג הפתרון – הזזה, קבועה, גלילה או כנף?

דרך נוספת לסיווג רשתות היא באמצעות המבנה וצורת ההתקנה. להלן חמשת הסוגים העיקריים:

  • רשת הזזה – סוג זה של רשת מצטרפת כמעין חלון הזזה נוסף לחלון האלומיניום. הרשת מולבשת במסילה ייעודית ולעיתים קרובות ניתן היא מובנית כבר בחלונות ודלתות הזזה.
  • רשת קבועה – סוג רשת זה מיועד לרוב עבור חלונות קטנים יחסית שנותרים רוב הזמן פתוחים לצרכי אוורור (לדוגמא חדרי שירותים ומחסנים). רשת קבועה יכולה להיות בלתי ניתנת להזזה כלל, או לחילופין בעלת אפשרות שליפה לצורך ניקיון ותחזוקה.
  • רשת גלילה – רשת נגללת מותקנת בתוך תיבה על צדו העליון של החלון, כאשר פתיחת נעשית באמצעות משיכתה ופריסתה כלפי מטה.
  • רשת כנף – סוג זה מיועד בעיקר לדלתות כניסה לבית או יציאה לחצר או למרפסת. רשתות כנף יותקנו במקביל לדלת וייפתחו בכיוון ההפוך מזה שהדלת נפתחת.

לסיכום, בבואכם לרכוש רשתות לחלונות, כדאי להיות מודעים לסוגים השונים הקיימים בשוק ולהתאים את הבחירה לצרכים ולהעדפות שלכם.

ENTER2

רגע לפני שיוצאים!

השאירו פרטים להצעת מחיר מיוחדת