הגבהת מעקה למרפסת

פיתוח ייחודי להגבהת מעקה המרפסת לגובה בטיחותי המונע טיפוס ונפילה מהמרפסת. אינו פוגע בזרימת אויר חופשית לדירה.
אינם פוגעים בחזות הביניין
אינם פוגעים בחזות הבניין
10 שנות אחריות
10 שנות אחריות
חזק במיוחד
חזק במיוחד
אינו פוגע בנוף
ללא פגיעה בנוף הנשקף מהמרפסת
ללא צורך בנקיון או תחזוקה
ללא צורך בניקיון תחזוקה
אייקון זרימת אוויר
מאפשר זרימת אוויר

הגבהת מעקה למרפסת – בטיחות לפני הכול

מי מאיתנו לא מכיר את הקריאה של כל הורה,"שיתרחק מהמעקה!!". מהיום אפשר להוריד את רמת הלחץ כשאחד מילדינו מתקרב למעקה.

יש לכם מעקה במרפסת ואתם מרגישים שהוא לא מספיק גבוה? חוששים לתת לילדכם לצאת ולשחק במרפסת?

בדיוק בשביל זה פיתחנו את הפתרון האולטימטיבי – הגבהת המעקה הייחודית שלנו.

כל מי שיש לו ילד בבית מבין את הפחד הכבד כאשר הילד מתקרב למעקה המרפסת,

לכן הגבהת מעקה למרפסת היא פעולה הכרחית לצורך ביטחון ילדינו בכל בית, כדי שכל דיירי הבית יוכלו להינות מהמרפסת ללא סכנת חיים לקטנטנים שלנו.

הייחודיות שלנו

אך מה אנחנו באמת יודעים על הגבהות מעקה? באילו חומרים משתמשים? כמה זה יציב?

מה היתרונות של חברת רשת הגנה?

כיום בשוק תוכלו למצוא מגוון פתרונות לשירות הגבהת מעקה למרפסת, השיטה המוכרת בשוק היא שימוש בזכוכית אך התקנה בשיטה זו גובלת במספר רב של חסרונות .

התקנה של הגבהת מעקה למרפסת מזכוכית אינה חזקה מספיק כפי שהיינו רוצים שתהיה והיא אינה מחוברת עם ברגים אל תוך המעקה, אלא רק תפוסה ע"י תופסנים פשוטים, דבר הנותן חופש מסויים לזכוכית לאורך זמן. 

הגבהת מעקה למרפסת זכוכית מקשה עלינו את נקיון המרפסת מכיוון שזכוכית מלוכלכת פוגעת בנוף וזה גורע מן הכיף שמגיע בישיבה במרפסת פתוחה.

הגבהת מעקה למרפסת מזכוכית צוברת המון אבק ומקשה עלינו את הניקיון והניראות.

צורה זו של הגבהות המעקה חוסמות את זרימת האוויר בגלל זווית ההתקנה הישרה של הזכוכית ואף פוגעות בנוף המשתקף מן המרפסת!

המרפסת היא אחד מהחללים החשובים שיש לנו בבית. היא מעניקה לנו את היכולת להיות בחוץ, מבלי להיות בחוץ. היא מאפשרת לנו לצאת לשאוף אוויר, לעשות על האש עם כל המשפחה, לאכול ארוחת ערב תחת הכוכבים או סתם להביט בנוף ולהירגע מהיום שלנו.

עם זאת, אל לנו להיות שאננים – יחד עם הנחת שהמרפסת מספקת לנו, היא מביאה עימה גם סכנות בטיחותיות. היא נמצאת בגובה, לעתים בגובה רב, והמעקה שתוחם אותה לא תמיד מספיק.

אצלנו ברשת הגנה תוכלו לבצע הגבהת מעקה מרפסת ולשבת במרפסת שלכם בראש שקט!

פתרון אידאלי לכל בית

אנחנו ברשת הגנה, פיתחנו את הפתרון האידאלי להגבהת המעקה הקיים.

הגבהת המעקה נעשית על ידי חיבור מערכת אלומיניום קשיח הנבנית בהתאמה אישית ומותאמת אל המרפסת שלכם.

ההגבהה מתבצעת בעזרת כבלים אופקיים בעלת מרווחים של 7 ס"מ, המשתלבת בצורה מושלמת עם המעקה הקיים ולא חוסמת את זרימת האוויר בבית!

כבלי הניירוסטה בעובי 2 מ"מ (בלבד!) מעניקים נוף פתוח המשתקף מהמרפסת ויחד עם זאת – ההגבהה שלנו מגיעה עם מאחז יד עליון (כפי שיש לכם במעקה היום) וכך היא חזקה יותר ובטוחה יותר!

ההתקנה נעשית בו במקום על ידי צוות מיומן ולפי מידות שלנלקחו מראש, בצורה שלא תפגע בנראות המרפסת, ותמנע אפשרות לסכנת טיפוס על המעקה ותאפשר לכם להנות מן המרפסת בבטיחות מירבית 

ניתן להתקין את מערכת ההגבה לכל מעקה קיים ואף לנתק כאשר הילדים גדלים מספיק.

הגבהת מעקה למרפסת היא תוספת קטנה אך הכרחית שבלעדיה לא תרגישו שלמים עם הרגשת הביטחון בבית!

אנו ברשת הגנה מספקים מגוון רחב של מוצרי הגנה ובטיחות לבית. כולל רשתות גלילה חשמלית, סורגים מעוצבים לבית, רשת נגד חרקים ועוד. הכול כדי שתרגישו הכי בטוח בבית שלכם!

מעקה מרפסת – בטיחות קודמת לכל

כולנו מבינים את החשיבות של מעקה המרפסת ומסיבה זו החוק מחייב בהתקנת מעקה במקומות מהם יש חשש נפילה. עם זאת, המינימום הנדרש לפי חוק לא תמיד מספיק, ולעיתים אנחנו לא מרגישים בטוחים מספיק עם מעקה בגובה המינימלי. בעיקר כאשר יש לנו ילדים או בעלי חיים בבית אנחנו מחויבים לשמור תמיד על בטיחות, ולכן כדאי לעשות הגבהה עבור מעקה מרפסת כדי להיות בטוחים במאה אחוז.

מתי נרצה לבצע הגבהה למרפסת?

ישנן מספר הזדמנויות בהן כדאי כבר על הדרך לבצע הגבהה למעקה המרפסת:

  • כאשר מעצבים את המרפסת מחדש: אם אנחנו משפצים את המרפסת או קצת מעצבים מחדש מאוד כדאי על הדרך לדאוג לכך שהשימוש בה יהיה כמה שיותר בטיחותי. כבר ממילא עושים בלאגן, אז כדי שלא תצטרכו לעשות זאת שוב כדאי לבצע הגבהה למעקה המרפסת.
  • כאשר המעקה התיישן: אם הדירה שלכם ישנה והמעקה שם עוד מתקופת משה רבנו מומלץ מאוד לשקול להחליף למעקה חדש, חזק וגבוה יותר. מעקים לא שורדים לנצח, ואנחנו ממש לא רוצים לבחון בטעות את כוחו של מעקה ישן.
  • כאשר הוא פשוט לא גבוה מספיק: ולפעמים הסיבה הכי טובה להגביה את המעקה היא כי הוא פשוט לא גבוה מספיק. למשל, אם הילדים שלכם משחקים במרפסת ואתם חשים תמיד צורך לקרוא להם להתרחק מהמעקה – המעקה שלכם לא גבוה מספיק. אם אתם לא נותנים לכלב שלכם להיכנס למרפסת מחשש שיקפוץ מעל המעקה ויפול – המעקה שלכם לא גבוה מספיק. ולכך אין שום פתרון זולת להגביה אותו.

כיצד מומלץ להגביה את המעקה?

רוב ההגבהות הקיימות כיום בשוק הן הגבהה של מעקה חדש על גבי המעקה הישן. במקרה הטוב ההגבהה החדשה באותו עיצוב כמו המעקה הישן, אך עם זאת הגבהות כאלו חוסמות את האוויר הנכנס דרך המרפסת הביתה – וחבל.

חברת רשת הגנה פתחה מענה לבעיה זו: ההגבהה של המעקה לא חייבת להיות מעקה נוסף אלא משהו קצת אחר. רשת הגנה מציעים מסגרת אלומיניום המתקבעת על המעקה ובתוכה עוברים כבלי נירוסטה המונעים נפילה או כל מעבר של גוף מוצק דרכם אך אינם מונעים כניסה של אוויר. כל אתם נהנים מכל העולמות: בטיחות מקסימלית ואוויר לנשימה.

ההגבהה למעקה אינה פוגעת בחזית הבניין, ועל אף שניתן לפרק אותה ולהעביר למעקה אחר היא חזקה במיוחד ולא ניתן להזיז אותה בטעות.

למה לבצע הגבהת מעקה מרפסת?

הסיבה העיקרית היא כאמור הבטיחות, ובפרט בטיחות הילדים. מעקה נמוך מדי מאפשר לילדים לטפס, ואנו מניחים שאתם מבינים מה הסכנות הכרוכות בכך.

בעבר, התקן לגובה מעקה מרפסת היה 70 ס"מ, אלא שעם השנים התברר שהתקן הזה פשוט לא מספיק. המעקה עדיין מהווה סכנה לילדים קטנים שיכולים בקלות רבה מדי לטפס עליו וחס וחלילה, ליפול ממנו. 

כיום, התקן הוחמר ונקבע על 110 ס"מ. עם זאת, מרפסות שנבנו לפני ההחמרה מגיעות עם מעקה בגובה של 70 ס"מ, כך שיש להגביה אותו ב-40 ס"מ לערך כדי לעמוד בתקן ולשמור על הבטיחות. כמובן, התקן לא מחייב גובה מרבי אלא מינימלי בלבד, כך שאם אתם חוששים או רואים סיבה לכך שהילדים יוכלו לטפס גם לגובה של 110 ס"מ (בגלל כיסאות, סולמות או מה לא) – נשמח להגביה לכם את המעקה אף יותר.

בנוסף, הגבהת מעקה מרפסת לא רק תספק הגנה על בטיחות הילדים, אלא על הבית עצמו. גם מבחוץ, הרבה יותר קשה לטפס על מעקה בגובה של 110 ס"מ או יותר, מאשר על מעקה של 70 ס"מ, כך שהגבהת המעקה תעניק גם הגנה מפני פריצות.

אולי פשוט נחליף את המעקה?

למעשה, הגבהת מעקה מרפסת היא לרוב תהליך זול ופשוט יותר מאשר החלפת המעקה הקיים, הדורשת פירוק שלו והתקנה של מעקה חדש. 

אילו סוגי מעקים קיימים בשוק?

ישנם שני סוגי מעקים למרפסת – ברזל וזכוכית. עם זאת, אין הכרח להגביה מעקה ברזל עם ברזל או זכוכית עם זכוכית – ניתן לשלב ביניהם כל עוד הדבר לא פוגע בבטיחות המעקה. כמובן, חשוב שהמעקה ושהגבהת המעקה עומדים בתקנים ובחוקי המדינה. אצלנו ברשת הגנה, אנו מבצעים הגבהת מעקה מרפסת אך ורק על פי התקנים הדרושים. 

אז ברזל או זכוכית?

חשוב לזכור שהמעקה במרפסת שלנו משפיע רבות על המראה של המרפסת כולה. השאיפה היא כמובן לשמור על מראה אסתטי ויפה ולכן בסופו של דבר, בחירת סוג המעקה תתבצע בהתאם למראה המרפסת עצמה. הגבהת מעקה מרפסת מזכוכית מעניקה מראה נקי, שיכול להתכתב עם שפות עיצוביות שונות במרפסת. מנגד, הגבהה מברזל היא פתח לסוגי עיצובים רבים כאשר תוכלו לעצב את המעקה עצמו בדוגמאות שונות.

הגבההת מעקה
הגבהת מעקה למרפסת
רשת בטיחות למרפסת
מעקה מרפסת מוגבה
הגבהת מעקה מרפסת